Prečo NIE antikoncepcii

Ublíženie ľudskému telu je ublížením osobe a tiež ublížením láske. To je dôvod, prečo by sme nemali nikdy meniť zdravé a funkčné časti tela, pretože je to zaobchádzanie s telom ako s vecou alebo strojom. Antikoncepcia – mechanická alebo chemická bráni počatiu ako dôsledku sexuálneho styku – a tak mení zdravú a fungujúcu časť tela. Plodnosť nie je choroba a antikoncepcia nie je liek, hoci je tak registrovaná. Antikoncepcia spôsobuje dočasnú neplodnosť, sterilizácia trvalú neplodnosť a to je chorobou. Užívať prostriedky, ktoré nerešpektujú telo a mutilujú jeho funkcie, je ísť proti sebe samému. Hormonálna antikoncepcia má negatívne dopady na fyzické i psychické zdravie ženy.

 

Antikoncepcia hovorí rečou “Chcem ťa, ale bez tvojej plodnosti”, alebo “ Chcem ťa, ale pozabíjam tvoje spermie”... Je proti darovaniu života, kým láska dáva život. Hormonálna antikoncepcia navyše zabíja: embryo, ženu a vzťah (čítaj v ďalších článkoch).

 

Láska hovorí rečou “Dávam sa ti teraz a navždy, exkluzívne a úplne”. Používať antikoncepciu pri pohlavnom styku je popretím tejto charakteristiky darovania sa ÚPLNE. Byť darom len z časti je nebyť darom... Pri prerušovanom styku je žene odopreté semeno. Semeno je koktail hormónov, ktoré navyše majú aj zdravotné benefity pre ženu, okrem toho, že ejakulácia v žene je vyjadrením sebadarovania. Orgazmus muža mimo tela ženy potom nie je v podstate odlišný od masturbácie, či iných foriem sebaukájania sa, vrátane análnych homosexuálnych praktík.

 

To neznamená, že každý pohlavný styk má byť zároveň počatím dieťaťa a teda pár má mať len toľko stykov koľko detí... Je to blbosť. Byť však pri každom styku otvorený pre počatie dieťaťa je kľúčové pre rast lásky vo vzťahu a rešpektovanie vlastného tela. Napokon fyziológia ľudského tela, striedanie plodných a neplodných dní, umožňuje, že pár má veľa sexuálneho kontaktu bez počatia dieťaťa. Poznaním fungovania plodnosti vie tiež takmer i presne načasovať počatie dieťaťa, alebo v prípade zníženej plodnosti (často považovanej za neplodnosť) zvýšiť pravdepodobnosť počatia.

 

Antikoncepcia potláča ľudskú sexualitu a plodnosť, nerešpektuje fungovanie tela - považuje ho za zlé.