Antikoncepcia z historickej perspektívy

V priebehu 20. storočia boli vynájdené rôzne formy antikoncepcie, ktoré sponzorovali najbohatší ľudia v USA s rasovým motívom. Keď v 60-tych rokoch objavili hormonálnu “tabletku”, bola cielene šírená medzi chudobných a černošských obyvateľov Ameriky s cieľom znížiť veľkosť ich rodín. O rasistickom pozadí potratového a antikoncepčného priemyslu, ktorého ciele sa dodnes nezmenili, hovorí nový americký dokumentárny film Maafa 21 http://www.youtube.com/watch?v=ASrFufnMNDg

 

Od 60-tych rokov, keď bola v USA zavedená antikoncepčná “tabletka”, sa 10-násobne zvýšil počet nezosobášených spolunažívajúcich párov. Nárast rozvodov je odvtedy šialený. Pôrody nezosobášených žien sa zvýšili trojnásobne. Viac a viac detí sa rodí každý rok mimo manželstva. Odborníci v Škandinávii, kde je asi najnižšia miera sobášov a najvyššia miera užívania antikoncepcie v Európe, varujú pred psychickými traumami detí, ktoré nemajú stabilné rodinné zázemie pre svoj rozvoj.

 

V dôsledku hormonálnej antikoncepcie zomierajú počaté deti chemicky - nespočítateľne. Pre zlyhanie antikoncepcie vraj potrebujeme mať aj chirurgické potraty legálne. Tie si na Slovensku každý deň vyžiadajú 35 nevinných životov a narušia zdravie mnohých žien. Každá šiesta žena v USA a každá ôsma v Británii podstúpi umelý potrat kvôli zlyhaniu antikoncepcie. Demograf Dennis However v knihe "Potratová bomba: Americká demografická katastrofa" vypočítal, že potratením 53 mil detí za posledných 35 rokov prišli o 70 triliónov dolárov v ekonomike, čo viedlo k obrovskému zadĺženiu USA a k hospodárskej depresii, ktorá sa bude ešte prehlbovať.

 

S používaním antikoncepcie, symbolu “oslobodenia ženy”, ženy zutekali do zamestnania a čoraz menej matiek sa stará o svoje malé deti. Zverujú ich sociálnym inštitúciam. Pred 40 rokmi v USA 30 percent žien pracovalo a zvyšok sa venoval svojim deťom v domácnosti. Dnes len 30 percent amerických žien zostáva s deťmi doma, ostatné pracujú. Mnohé deti zostávajú doma samé dlhé hodiny, alebo zabíjajú čas pozeraním televízie, či hrami na počítači. U nás by štatistiky boli trochu iné, lebo komunistická politika diktovala mať optimálne dve deti a pre zabezpečenie národného plánovania hospodárstva ženy museli po pôrode deti nechať v jasliach a nastúpiť do práce.

 

 

Dnes hormonálna antikoncepcia dokonca znečisťuje životné prostredie. V roku 2006 bolo zistené, že v rieke Potomac, ktorá preteká Washington, DC (v ďalších amerických riekach je to podobné), až u 80 percent mužských rýb rastú ženské pohlavné orgány. Vysoká koncentrácia estrogénu v rieke, pochádzajúceho zo ženského moču obsahujúceho syntetické hormóny, tiež spôsobuje, že ryby sú chorejšie pre zníženú produkciu proteínu, potrebného pre budovanie imunity.